5 jídel, která vzít s sebou na deku

Svíčková, guláš, špagety, … a tak bychom mohli pokračovat ještě hodně dlouho. Prostě jsou jídla, která se ne úplně snadno konzumují venku na dece a už vůbec to není ono, když vám na záda pálí 35°C. Proto jsme se rozhodli vytvořit seznam jídel, která můžete připravit doma a jednoduše sníst s partnerem venku.

Sombrero, Nachos a Mexická noc

Letošní léto je opravdu tropické a v takových chvílích přemýšlíme jenom nad tím, jak se poskládat do ledničky. Horkému počasí také přizpůsobujeme jídelníčky. Pokud chcete partnera potěšit, připravte mu salát. A pozorujte jeho reakci. Salátem asi moc velkou parádu neuděláte, co ale takové zapečené Nachos? Tento pokrm se dá snadno jíst bez příborů i uprostřed parku a potěší snad všechny. Za nás je to letní jídlo se vším všudy: je to hlavní chod, dá se jíst i za studena a s nekonečnými variacemi omáček. Jestli si chcete dopřát skutečně lehké jídlo, vyměňte mleté maso třeba za cuketu a přidejte výraznější koření. Fantazii se meze nekladou.

Klasika z Francie

V kavárnách, restauracích i pekárnách. V Česku se s quiche stal snad už národní pokrmem. Zkusili jste si někdy připravit pravý francouzský quiche doma? Tento slaný koláč je velmi vláčný, a přestože tvarem připomíná pizzu, chuť je naprosto odlišná. Na přípravě quiche je skvělé to, že můžete použít ingredience, které máte právě doma. Zapomeňte na špenátové záviny a připravte skutečnou kulinářskou lahůdku. Váš partner to jistě ocení.

Vyměňte brambůrky za zeleninu

Když se řekne piknik, většina lidí si představí spoustu jídla, po kterém se nemohou ani zvednout z deky. Jestli si chcete užít den na dece bez toho, aby vaše kalhoty praskaly, zkuste zařadit na seznam jídel více zeleniny. Vemte třeba mrkev, okurku a řapíkatý celer a nakrájejte je na dlouhé proužky. Tím máte půlku práce za sebou (ano, je to opravdu rychlé jídlo). Teď už stačí jen vymyslet originální dip, do kterého budete kusy zeleniny namáčet. Co třeba z pečeného česneku nebo cizrny?

Asii si prostě zamilujete

Trend asijských jídel neminul ani nás. Pokud chcete partnera překvapit, zkuste místo sushi vyrobit asijské závitky. Ať už smažené nebo čerstvé, na této mňamce si jistě pochutnáte oba dva. Výroba je opět jak jinak než jednoduchá. Potřebné ingredience seženete snadno i v supermarketu, ve větších městech v asijských tržnicích nebo si je můžete objednat ze specializovaných e-shopů. Zapojte do přípravy tohoto jídla i partnera. Sami uvidíte, že si s balením závitků užijete spoustu zábavy.

Malá tečka na závěr

Co by to byl za piknik bez sladké tečky a něčeho dobrého na pití. Protože se v létě snažíme co nejvíce zchladit a doplnit tekutiny, vybrali jsme nápoj, kterým doplníte tekutiny, je lehce alkoholický a zároveň sladkou tečkou nakonec. Možná už tušíte, že se jedná o Sangrii. Pokud chcete, aby nápoj získal skutečně ovocnou chuť, nechte nakrájené ovoce ve směsi červeného vína, pomerančové šťávy a vody marinovat alespoň půl dne. A malý tip na závěr. Aby vám Sangrie zůstala dlouho studená, strčte ji v do mrazáku, dokud se z ní nestane led. Pak stačí láhev vytáhnout ven hodinu před piknikem a jak se led bude postupně rozpouštět, vydrží vám studená, dokud ji nevypijete.

Sdílejte: